П`ятниця
29.03.2024, 08:14
МІО - МЕБЛІ
                 
KyivStar 097-947-29-48                    Life 
Головна Як вибрати кухню
Меню сайту

Пошук

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

   
 Як вибрати кухню
 
     Кухня - одне з найважливіших приміщень у будинку, де ми проводимо чимало часу, тому в кухні все повинно бути зручно і раціонально. Перш ніж купувати кухонні меблі, необхідно поміряти свою кухню, накреслити її план і прикинути, що і куди поставити. Якими б не були форма і розміри вашої кухні, при її проектуванні треба все обов'язково врахувати і максимально використати.
 
     Щоб зрозуміти які кухонні меблі Вам потрібно і уявити якою вона буде, використовуючи відповідний дизайн кухні, спробуйте для себе відповісти на питання і врахувати чинники перераховані нижче.
 
   - На скільки членів сім’ї розраховані кухонні меблі?
   - Чи знадобиться Вам більше місця, якщо дві або три людини одночасно готують, прибирають, а діти грають у кухні?
   - Як часто, коли і скільки чоловік їдять на кухні?
   - Ви тільки снідаєте, злегка перекушуєте, або щодня готуєте їжу?
   - Що для цього необхідне: обідній кухонний стіл, складаний столик, стіл - книжка, барна стійка із стільцями?
   - Вікно в їдальню?
   - Які події відбуваються в приміщенні Вашої кухні: споживання їжі, прання, відпочинок, проглядання ТБ, слухання музики, читання, кулінарні захоплення, домашня робота чи бесіди?
   - В якій кольоровій гаммі повинні бути Ваші кухонні меблі?
 
     Вибір гамми кольрів залежить від освітлення кухні і особистих вподобань. Деяких людей заспокоюють холодні кольори, іншим подобаються теплі і яскраві, наприклад, червоний.
 
     Використання простору:
 
   - чи Влаштовує Вас розмір приміщення кухні?
   - Як можна її збільшити? чи Можна пересунути стіну між кухнею і житловою кімнатою?
   - чи Можна розмістити кухню в кімнаті великих розмірів?
   - Яка площа робочої поверхні кухонних меблів Вам потрібна і якого типу?
Врахуйте висоту робочої поверхні. Вона залежить від розмірів побутової техніки (європейський стандарт h = 850 мм).
   - Яку побутову техніку Ви використовуєте або плануєте використовувати, щоб Ваші кухонні меблі були значно функціональнішими? Вам необхідна інформація про габаритні розміри побутових пристроїв,
   - чи придатні Ваші кухонні меблі для застосування вбудовуваної побутової техніки?
   - чи Є потреба в додатковому освітленні на кухні?
   - Яку кількість продуктів Ви традиційно зберігаєте на кухні?
   - Скільки шаф для зберігання сипких продуктів, овочів, консервів необхідно передбачити?
 
Подумайте, як організувати Ваше робоче місце, у якій послідовності Вам зручніше розташувати мийку, робочий стіл, плиту, холодильник і т.д. чи потрібно передбачити місце для годування домашньої тварини?
 
Стиль кухні
 
       Стиль вашої кухні може бути різним - від класики до модерну. Однак, чим експресивніший вигляд кухні й авангардніший її дизайн, тим більше в неї шансів швидко вийти з моди.
 
Гамма кольорів
 
     Гамма кольорів кухні повинна допомагати розслабитися або, навпаки, впливати стимулююче. У кухні, що постійно перегрівається, гарні холодні тони, відтінки блакитного, сірого і зеленого. У темних кухнях краще використовувати пастельні тони - лимонний, рожевий, фісташковий, абрикосовий, персиковий. Намагайтеся уникнути насичених тонів, контрастних кольорів і складних малюнків на робочих поверхнях столів і невеликих ділянках стін.
 
Корпусний матеріал
 
     Корпусний матеріалом для виробництва кухонь мають бути (у порядку змінення ціни) дерево, МДФ і ДСП. Найчастіше для виготовлення кухонь застосовуються сучасні ДСП. Сучасні деревостружкові плити не мають нічого спільного з тими ДСП, які розмокають на торцях і знайомі нам з попереднього життя. В Європі за останні три роки роблять важке ДСП з якісним вологостійким просоченням. Вони мають підвищену щільність і важчі від звичайних на 15%, тому що містять у два рази більше парафіну і на 45% більше клею. А німецькі виробники ще й обробляють ДСП у вакуумних установках, додатково їх спресовуючи. Стандартна товщина плит - 16-18 мм, зустрічаються й особливо міцні - завтовшки до 21-24 мм.
 
Фасади
 
    Фасади, тобто дверцята шаф, шухляд і полиць, теж часто роблять з ДСП, а покриття з меламіну або ламінату. Якіснішим ніж ДСП, матеріалом вважається МДФ (спресований на клейовій основі деревний пил). Цей щільний матеріал, що не деформується, за міцністю перевершує навіть натуральну деревину. Гарний він ще і тим, що дуже гнучкий у виробництві: плити з МДФ можна формувати, надаючи їм будь-якої наймудрішої конфігурації. З матового, вкритого гладким або ламінованим МДФ часто виконують фасади кухонь з різними декоративними бордюрами. МДФ, які дорожчі від ДСП приблизно на 13-15%. Більш дорогий матеріал для кухонних фасадів - дерев'яний масив. Він на 10-25% дорожчий, ніж МДФ. Якщо ваш вибір припав на меблі з масиву, радимо з особливою пристрастю дізнатися в продавця, що саме виготовлено з дерева. Звичайно з масиву роблять тільки раму дверцят, а на саму фільонку йде ламінована під дерево або покрита шпоною МДФ. Справа в тім, що цілком дерев'яні дверцята чутливі до перепадів вологості і температури і часто деформуються. Саме тому більшість фабрик, побоюючись рекламацій, робить з масиву тільки раму. Якщо кухня цілком дерев'яна, а такі люблять робити в скандинавських країнах, масив проходить дорогу обробку спеціальними просоченнями, у тому числі антисептиками і вкривається особливим лаком.   
     Останнім часом усе більшого поширення у виробництві кухонного устаткування набуває метал. На фронтальних панелях, у т.ч. дверцятах шаф, частіше зустрічається більш м'який, порівняно зі сталлю, алюміній з анодованим покриттям ( його зносостійкість підвищена). А сатинована сталь додає кухні ефектного вигляду, але вимагає ретельного догляду. Із сучасного високоміцного скла роблять дверцята шаф і полиці, адже меблеве скло витримує не тільки велику вагу, а й удари.
 
Стільниця
 
      А тепер про стільниці, або, як їх ще називають, топи. Вони можуть бути з ламінованого МДФ, складальної дошки, вже згаданої нержавійки, натурального каменю, загартованого скла (що дуже дорого), а також з керамічного пилу, пресованого з гумою (вельвет-гума). Досить популярно сьогодні для стільниць використовувати коріан - високотехнологічний матеріал, створений на основі акрилової смоли, мінерального наповнювача і пігменту. Він на диво міцний і довговічний, стійкий до хімічних впливів, нетоксичний. А от мармур і граніт (топи з яких, звичайно, досить ефектні) - не найвдаліший вибір. І той, і інший чутливі до кислот, тендітні, можуть тріснути не тільки від удару, але і від пролитого окропу. Багатьом подобається кутове розміщення стільниці, при якому не уникнути додаткових швів. Щоб захистити ці шви від деформації і зробити більш міцними, придумали спеціальні "стяжки" - внутрішні металеві скоби. Вони широко використовуються в німецьких і італійських кухонних меблях. Матеріалом для робочих поверхонь також застосовуються, крім перерахованих матеріалів, натуральні, синтетичні і штучні камені. Граніт міцний і зносостійкий, мало сприйнятливий до кислот; травертин і мармур жаростійкі, але мають пористу структуру, тому на них часто утворюються плями від жиру і вина. Зате мармурову стільницю можна вибрати з безлічі кольорів. Синтетичні камені - кристаліт, аксілан, варікор, коріан та інші - ні в чому не поступаються природним аналогам, і часто перевершують їх за практичністю. Основа штучних каменів: пісок, кварц, акрил, скляні волокна, бауксит і сильні сполучні. Штучний камінь легший від натурального, простий в обробці, гігієнічний, міцний і жаростійкий (витримує нагрівання до 230 градусів).
 
Елементна база
 
     Відтоді як на початку 60-х була придумана система модулів, кухонні меблі перетворилися в конструктор на зразок "лего": з безліччю різних елементів замовник за допомогою продавця-консультанта збирає свою кухню. Що дуже важливо, базові розміри в цих елементах стандартизовані. Найчастіше вони бувають кратні 15 см. Наприклад, стандартний крок для кухні італійського виробництва - 15-30-45-60-90-120 см. А от якщо вам потрібна шафа або полиця шириною, наприклад, у 37 см, їх, звичайно, виготовлять, але вартість нестандартного виробу буде істотно вищою. В тім, останнім часом меблеві фабрики намагаються "крокувати" розраховуючи на зручність для споживача. У багатьох скандинавських і німецьких виробників крок дорівнює 5 см, а найдрібніший модуль - 10-сантиметровий. Така маленька висувна шафка-колонка дуже зручна поруч з мийкою або плитою, тому що в ній вмонтовані різні лотки, полички, піддони, де можна зберігати олію, оцет або миючі засоби. Деякі фінські виробники пішли далі й встановили для своїх модулів крок у 1 см. Тобто практично будь-яка потрібна вам ширина шафи збігається з базовими стандартами, а націнки на виріб не буде. У більшості німецьких виробників передбачені ще і різні стандарти висоти для нижніх кухонних модулів. Фахівці з ергономіки рекомендують саме такі різнорівневі поверхні: при досить монотонній роботі менше втомлюється спина.
 
Аксесуари
 
     Творчий процес по створенню власної кухні - заняття захоплююче і трудомістке. Фасади - лише форма, за якою ховається зміст, вірніше, вміст кухні - її справжній зміст і призначення. Зібрану з модулів, що влаштовують вас, композицію необхідно наповнити правильною "начинкою", тобто внутрішніми і зовнішніми аксесуарами. Тут теж усе влаштоване за принципом конструктора, і можливості воістину безмежні. Розповімо лише про деякі найбільш зручні і ергономічні механізми і пристосування. Про один тільки внутрішній пристрій шухляд можна написати цілий трактат. Є шухляди з подвійним дном, шухляди з лінійними дільниками, з вертикальними розмежувачами, дерев'яні і пластмасові лотки для столових приладів. Ящик з металевими (а не дерев'яними або пластиковими) бічними стінками прослужить довго і витримає велике навантаження. Залишитеся задоволені, якщо придбаєте кухню з механізмами австрійської фірми Blum, яка випускає висувні ящики з гарантією 25 років, навіть якщо навантажите їх важкими каструлями або овочами (витримують 15 кг), а також найнадійніші меблеві петлі, що витримують 40000 відкриттів без поломок і скрипів. Дуже практичні висувні робочі поверхні: дошки-столики, під якими монтуються такі ж висувні лотки для столових приладів. Додамо сюди безліч кутових висувних і обертових елементів, "каруселей", що дозволяють використовувати до 90% простору кутової секції. Багато фабрик пропонують карусельну полицю з декількома контейнерами ("сортувальник сміття"). Ще один зручний аксесуар - різнокаліберні металеві сітки, якими зазвичай "начиняють" висувні полички. Практично в усіх виробників є спеціальні полиці або етажерки з гніздами для горизонтального збереження винних пляшок. Настінні поруччя і ролінги - воістину незамінне пристосування: на них можна повісити і завжди мати під рукою різне дрібне кухонне начиння. До них непогано додати для краси і зручності металеву стійку з обертовими напівкруглими поличками. Комплектуючи кухню, зверніть увагу і на обладнані розетками вітрини або ніші з дверцятами-жалюзями для тостерів, кавоварок, міксерів. Корисний механізм - пристрій дотягування. Ним можуть бути обладнані всі "ковзаючі" елементи: останні три сантиметри шляху дверцят або шухляди працюють самі і щільно закриваються. До речі, практичні шухляди, які витримують навантаження до 80 кг і висуваються цілком, а не на 75%, як звичайно. Ще один цікавий механізм - петлі-кліпси, що розстібаються. Вони дозволяють не тільки без праці знімати дверцята, а й повертати їх на 180 градусів. Так зручніше доглядати за фасадом. А про такі хитрі пристосування як антикраплиний жолобок на стільниці, амортизаційні і протипилові профілі на дверцятах, чули?
 
     Зрозуміло, усі ці "навороти" позначаться на ціні вашої кухні. Термін служби Термін служби кухонного устаткування визначається роками. Німецькі фабрики орієнтуються на 15-20 років, фінські - на 10-15, чеські гарантують близько 10 років експлуатації. Російські виробники, навіть при використанні імпортних комплектуючих, говорять лише про 8-10 років. Італійці пропонують змінювати обстановку кожні 5-6 років, але не через якість меблів, а для того, щоб боротися зі стресами й одноманітністю. Час експлуатації кухонних меблів залежить також від того, які матеріали використовувалися при її виготовленні.
Форма входу

Форма входу



Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz
Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів